Elektros kainos yra nestabilios ir gali stipriai kilti reaguodamos į rinkos pokyčius. Siūlome Jums įsigyti saulės elektrinę ir tapti gamintojais bei apsisaugoti nuo didelių elektros sąskaitų. Norite pirkti saulės elektrinę, bet Jums tai atrodo pernelyg didelė investicija? Tuomet pasinaudokite APVA parama, kuri padengs didelę dalį saulės elektrinės kainos. Suprantame, kad viskas gali atrodyti labai painiai, todėl paruošėme atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, o neradus atsakymo čia visada esame pasiruošę padėti Jums e-paštu ir telefonu.

ES parama skirta fiziniams asmenims, ketinantiems įsirengti saulės elektrines privačioje valdoje arba įsigyti jas iš saulės parkų. Paramą saulės elektrinėms administruoja aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Parama skiriama ir planuojantiems didinti jau įrengtas saulės elektrines, maksimali skiriama kompensacija skiriama už 10 kW įrengtą galią. APVA paramos suma tiesiogiai priklauso nuo įrengtos saulės elektrinės galios.

 

Koks APVA paramos dydis?

323
€ / 1 KW

Tokio dydžio paramą gali gauti kiekvienas, atitinkantis kriterijus ir pretenduojantis į paramą.

243
€ / 1KW

Tokio dydžio paramą galima gauti didinant elektrinės galią – įsirengiant papildomus modulius, be inverterio.

3-5
Metai

Per tiek laiko jūsų saulės elektrinė atsipirks pasinaudojus APVA parama.

Ar galiu gauti paramą saulės elektrinei?

Paramą galite gauti jeigu esate:

Nuosavo namo savininkas

Gyvenamosios paskirties vieno buto pastatas.

Buto savininkas

Gyvenamosios paskirties butas daugiabutyje. Prieš įsirengiant saulės elektrinę daugiabučiui turėsite gauti kitų gyventojų sutikimą.

Sodo namo savininkas

Sodų paskirties pastatas.

Ką reikia žinoti norint pasinaudoti APVA parama?

1. Svarbu atkreipti dėmesį, jog saulės moduliai turi atitikti ES standartus: ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas nustatytas techninių normatyvų sistemas. Technikai turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

2. Įtampos keitiklis (inverteris) taip pat turi atitikti ES standartus: ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas nustatytas techninių normatyvų sistemas. Inverteriui turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

3. Įdiegti saulės elektrinę ir APVA pateikti Išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo paramos kvietimo pabaigos.

Ką svarbu žinoti norint gauti APVA paramą?

Pirmiausiai reikėtų paskaičiuoti, kokios galios saulės elektrinės Jums reikia bei technines elektrinės prijungimo galimybes. Rekomenduojame pasikonsultuoti su ESO ar tinkle užtenka galios įrengimui. 

Jeigu turite klausimų, nesate tikri ar Jums reikia elektrinės ir norite pasikonsultuoti, susisiekite su mumis! Atsakysime į visus Jūsų klausimus ir suteiksime daugiau informacijos!

1. Išsiaiškinkite elektros suvartojimą

Sužinokite kiek elektros suvartojate per metus. Paprastai tą galite padaryti savo elektros tiekėjo savitarnoje. Skaičiuojant suvartojimą reikėtų įsivertinti ar per paskutinius metus nebuvo įrengti prietaisai, kurie galėjo stipriai padidinti elektros suvartojimą (oro kondicionierius, elektrinis grindų šildymas ir pan.) bei ar neplanuojate pirkti naujų prietaisų netolimoje ateityje. Sužinoję suvartojimą galite pasinaudoti mūsų skaičiuokle ir preliminariai sužinoti kokios galios elektrinės Jums reikės.

2. Pasikonsultuokite

Susisiekite su mumis Jums patogiu būdu ir mes padėsime įvertinti ar atitinkate paramai keliamus reikalavimus, su dronu tiksliai išmatuojame Jūsų stogą, sudarome sutartį ir rezervuojame Jums įrangą.

3. Pateikite dokumentus paramai

Atsiradus naujai APVA paramai Jums reikia pateikti paraišką jai gauti. Apie šiuo metu skiriamas paramas galite sužinoti  Aplinkos projektų valdymo agentūros svetainėje.

4. Mes įrengsime Jūsų saulės elektrinę

Kai bus patvirtintas paramos gavimas, pagal sutartyje numatytus terminus pradėsime saulės elektrinės įrengimo darbus. Saulės elektrinę sumontuosime greitai ir kokybiškai, kad kuo anksčiau pradėtumėte gaminti energiją.

5. Gaukite APVA išmoką

Kad gautumėte išmoką iš APVA – būtina pateikti reikalingus dokumentus, kurie patvirtina elektrinės įrengimą. Esame pasiruošę Jums padėti — parengti dokumentai bus išsiųsti el. paštu, pateikus juos per nurodytą terminą, jums bus išmokėta parama. Pinigus į Jūsų nurodytą banko sąskaitą gausite per 2 mėnesius.