Taupymo patarimai

7 Būdai sutaupyti elektros energiją

Mažesnis suvartotos elektros energijos kiekis ne tik padeda sutaupyti, bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Mes paruošėme 10 efektyvių ir paprastų patarimų, kaip sumažinti sąskaitą už elektrą.

1. Išjunkite nenaudojamus elektros prietaisus iš elektros tinklo

Visada išeidami iš namų, eidami miegoti ar baigę naudotis elektros prietaisais juos išjunkite. Daugumą buitinių prietaisų galima visiškai išjungti iš rozečių: išjunkite televizorių, telefonų kroviklius, kompiuterius, mikrobangę ir kitus prietaisus. Nors iš pirmo žvilgsnio šis patarimas gali pasirodyti juokingas, tačiau išjungus visus nenaudojamus prietaisus iš tinklo jau galite sutaupyti kelias dešimtis eurų per metus.

2. Naudokite apšvietimą efektyviai

Maždaug 20% visos elektros sunaudoja apšvietimas. Pakeiskite kaitrines ir kitų tipų lemputes LED lemputėmis. Ši investicija leis jums sutaupyti iki 80% apšvietimui suvartojamos elektros energijos, o dar didesniam efektui pasiekti optimizuokite apšvietimą ir naudokite judesio daviklius lauko apšvietimui.

3. Skalbkite kai skalbimo mašina pilna drabužių

Nesvarbu ar skalbsite tik porą marškinių, ar dvidešimt skirtingų drabužių, skalbimo metu sunaudosite beveik tiek pat elektros, todėl akivaizdu, kad skalbti rečiau, bet pilną skalbimo mašiną padės elektrai išleisti mažiau. Rekomenduojame skalbti 40°C temperatūroje, šiuolaikiniai skalbimo milteliai puikiai išplaus rūbus ir žemesnėje temperatūroje. Taip pat nenaudokite elektrinių džiovyklių, o drabužius džiaukite lauke arba paprastoje džiovyklėje.

4. Užvirinkite vandens virdulyje tik tiek, kiek sunaudosite

Nekaiskite pilno virdulio vandens, jei norite tik puodelio kavos. Verdant didesnį vandens kiekį prietaisas veiks ilgiau ir suvartos daugiau elektros energijos. Jei per dieną mėgstate kelis kartus atsigerti kavos ar arbatos, kaičiant tik reikiamą vandens kiekį per mėnesį jau būsite sutaupę kelis eurus.

5. Išsiaiškinkite už ką mokate

Kartais sutaupyti galima vien išsiaiškinus pagal ką mokate elektros sąskaitas. Galbūt jūs sunaudojate daug elektros naktimis bei savaitgaliais ir jums vertėtų pasikeisti planą iš vienos laiko zonos į dviejų? O galbūt atvirkščiai, didžiąją dalį elektros sunaudojate dieną ir jums užtektų vienos laiko zonos skaitiklio? Taip pat vertėtų pasidomėti dėl planų, mėnesinių mokesčių, vidurkio taikymo. Jeigu jūs jau turite įrengtą išmanųjį skaitiklį, galite matyti elektros suvartojimą realiu laiku ir paeksperimentuoti kurie prietaisai naudoja daugiausiai elektros ir kaip galima optimizuoti jos vartojimą.

6. Naudokite taupius elektros prietaisus

Pirkdami naują šaldytuvą, viryklę ar kitą prietaisą namams, atkreipkite dėmesį į energetinio efektyvumo klasę. Reikėtų rinktis bent A+ klasę turinčius prietaisus, o idealiu atveju – A++ arba A+++. Taip pat prioritetą teikite įrenginiams, kurie atitinka poreikius, o ne juos viršija ir sunaudoja daugiau energijos, nei jums reikia.

7. Investuokite į savo ateitį

Įsigykite saulės elektrinę ir sumažinkite savo elektros sąskaitas iki 70-80% ir daugiau. Tausodami elektros energiją galime sumažinti išlaidas, tačiau ne visada norisi viską skaičiuoti, o ir sutaupyti galime iki tam tikros ribos. Įsigydami saulės elektrinę jūs investuojate savo ateitį su pigia, švaria elektros energija.