Elektrinių priežiūra, Saulės elektrinės

Saulės elektrinių priežiūra

Saulės elektrinės tinkamai jas prižiūrint gali tarnauti 25-30 metų ir net ilgiau, todėl nors saulės elektrinės ir nėra pigios, bet ši investicija atsiperka su kaupu. Saulės modulių priežiūra nėra sudėtinga, dažniausiai tai yra paprasčiausias dulkių nuvalymas. Kviečiame pasinaudoti mūsų keturiais patarimais kaip efektyviai prižiūrėti saulės elektrinę, kad Jūsų investicija atsipirktų maksimaliai.

1. Neleiskite susidaryti šešėliui

Nors atrodo savaime suprantama, kad ant panelių krentantis šešėlis stipriai mažina efektyvumą ir to reikėtų vengti, pasitaiko situacijų kai to neįvertiname. Pavyzdžiui, netoli savo namo, ant kurio yra sumontuota saulės elektrinė statotės ūkinį pastatą ir tik uždengus naujojo statinio stogą paaiškėja, kad ant modulių pradeda kristi šešėlis. Todėl reikia nepamiršti įvertinti kiek nauji pastatai, objektai arba medžiai gali užstoti saulės šviesą elektrinei.

2. Nuvalykite sniegą ir dulkes

Žiemą iškritęs sniegas uždengia saulės paneles ir elektra toliau nesigeneruoja. Sniegą nuvalius elektra ir vėl bus generuojama. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad stogas gali būti slidus ir jei neturite patogios prieigos prie elektrinių, geriau palaukti kol sniegas nutirps, nei rizikuoti lipant ant slidaus stogo. Svarbiausia yra nuvalyti dulkes šiltuoju metų laikotarpiu, kai saulės elektrinių efektyvumas yra pats didžiausias. Naudokite specialiai šiems įrenginiams skirtas valymo priemones, kad nepažeistumėte paviršiaus ir neliktų muilo ar kitų pėdsakų. Jeigu tam neturite pakankamai laiko visada galite užsisakyti saulės modulių valymo paslaugas.

3. Stebėkite elektros gamybą

Įrengiant saulės elektrinę, kuri yra sujungiama su tinklu jums įrengiamas ir išmanusis skaitiklis, todėl informaciją apie elektros gamybą bei suvartojimą galite sekti internetu (detalesnę informaciją kaip tai atlikti jums gali suteikti ESO), taip pat dažniausiai ir viduje turėsite apskaitos įrenginius/sistemas, kurie fiksuos ir stebės elektros suvartojimą. Kuo tai yra svarbu? Jei saulėtą vasaros dieną pastebėsite, kad elektrinė generuoja mažiau energijos nei anksčiau tokiomis pat sąlygomis, tai gali signalizuoti apie vienos iš dalių gedimą. Jį pašalinus efektyvumas atsistatys ir jūs neprarasite generuojamos elektros energijos.

4. Atlikite metines apžiūras

Rekomenduojame kas metus užsisakyti apžiūros paslaugą, kurios metu būtų detaliai patikrintas saulės elektrinės veikimas ir ar nėra defektų, kurie turi arba ateityje turėtų įtakos elektrinės ir prietaisų veikimui.

Taigi, saulės elektrinės priežiūra nėra tokia sudėtinga kaip gali nuskambėti iš pradžių. Užtenka vengti šešėlio, stebėti generaciją, nuvalyti dulkes ir atlikti reguliarias apžiūras.