Saulės elektrinės

Noriu saulės elektrinės. 5 žingniai nuo ko pradėti.

Kylančios elektros kainos ir didėjantis elektrą naudojančių prietaisų skaičius mūsų namuose skatina vis didesnes alternatyvų paieškas, o viena iš jų – saulės elektrinės – jau stipriai pasiteisino ir vis daugiau žmonių jas įsirengia. Nors ši technologija gali sudėtinga ir brangi, tačiau šiandien įdarbinti saulę gali praktiškai visi, tereikia žinoti kelis paprastus dalykus.

Elektrinė ant stogo ar žemės?

Jeigu gyvenate name su pakankamu stogo plotu, kuris nėra nukreiptas į šiaurę, tuomet jums tinka paprasčiausias sprendimas – elektrinė ant stogo. Ją galima montuoti ant įvairaus nuožulnumo ir dangų stogų, tad tikrai verta pasikonsultuoti dėl elektrinės įrengimo, net jei jūsų stogas nėra standartinis. Jei gyvenate bute arba jūsų stogas yra atsuktas į šiaurę, tuomet elektrines rekomenduojama montuoti ant specialių stovų, ant žemės. Jei nėra didelio šešėlio, tuomet šis sprendimas bus lygiai tiek pat efektyvus, kaip ir saulės panelės ant stogo.

Elektros suvartojimas

Kita labai svarbi aplinkybė renkantis saulės elektrinę yra elektros suvartojimas. Elektrinę naudingiausia įsigyti suvartojant 200kWh ir daugiau per mėnesį. Preliminariai apskaičiuoti reikiamą saulės elektrinės galią galite naudodamiesi mūsų skaičiuokle čia. Jūsų elektros sunaudojimas įsirengus elektrinę ir naudojant pigią energiją gali išaugti, dėl to rekomenduojame įsigyti truputį didesnės galios elektrinę, nei dabartinis suvartojimas. Taip pat įsivertinkite ar netolimoje ateityje planuojate pirkti naujus elektros prietaisus kaip oro kondicionierius, o galbūt įsirengti grindinį šildymą – visa tai pridės papildomų kilovatvalandžių. Jeigu nežinote vidutinio kWh suvartojimo per mėnesį tuomet dėl šios informacijos kreipkitės į savo elektros tiekėją.

Elektros įvadas

Savo namuose turite vienfazį ar trifazį įvadą? Jei turite vienfazį elektros įvadą, tuomet galite įsirengti iki 3,6kW saulės elektrinę, o jei įvadas trifazis tai galite įsirengti mažesnio arba tokio paties galios elektrinę kaip ir paties įvado galia. Jei nesate tikri kokia yra maksimali leistinoji galia jūsų name paskambinkite ESO trumpuoju nemokamu telefono numeriu 1852 ir konsultantai jums šią informaciją suteiks.

Sužinokite ESO prisijungimo sąlygas

Prieš įsigyjant saulės elektrinę reikia įsitikinti, kad ne tik užteks namo įvado galios, bet ir ar yra galimybių prisijungti prie tinklo kaip gaminančiam vartotojui. Tam reikia techninių sąlygų, kurias teikia ESO. Prašymą dėl jų galite užpildyti prisijungę prie ESO savitarnos. Prisijungę prie savitarnos, kairėje pusėje pasirinkite „Paraiškos“, tada spauskite „nauja paraiška“ ir „tapti gaminančiu vartotoju iki 30 kW“. Užpildę prašymo formą, per maždaug savaitę turėtumėte gauti ESO prisijungimo sąlygas. Atkreipiame dėmesį, kad paslauga yra mokama ir būtina norint tapti gaminančiu vartotoju. Jei gavus prisijungimo sąlygas, paaiškėtų, kad saulės elektros gamybai jums reikėtų investuoti į tinklo atnaujinimą, tuomet elektrinės įrengimas užtruktų, o atsipirkimo laikas ženkliai pailgėja, todėl tokiu atveju įsirengti elektrinės nerekomenduotume.

Pasidomėkite parama

Norite įsigyti elektrinę, bet ji jums per brangi investicija? Visada pasidomėkite dėl saulės elektrinėms teikiamos APVA paramos. Paprastai nuo paramos paskelbimo (šią informaciją galite rasti https://www.apva.lt/ puslapyje) suteikiamas mėnesis laiko teikti paraiškas. Parama yra skelbiama kelis kartus per metus, jos sąlygos ir dydis gali skirtis. Daugiau informacijos rasite APVA puslapyje arba susisekite su mumis nurodytais konktaktais.